Cmenatrz Łyczakowski wiosną
absolutny must-seepiękny, parkowy terendużo cennych, artystycznych nagrobkówgroby zasłużonych osób
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 1 Głosuj

Tak, wiem, że pokazywałam Wam już Cmentarz Łyczakowski kwadryliardy razy, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie zrobić tego po raz kolejny. Zwłaszcza teraz, wiosną, kiedy cały kwitnie (akurat kwitną klony) i rozbrzmiewa odgłosami ptasich śpiewów.

Cmentarz Łyczakowski powstał w 1786 r. Przez dziesięciolecia i stulecia był użytkowany jako najważniejsza nekropolia Lwowa przez katolików trzech obrządków: łacińskiego, greckokatolickiego i ormiańskiego. Znajdziemy tu groby nie tylko wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka, Stefan Banach czy Gabriela Zapolska, ale także zasłużonych Ukraińców, ormiańskich metropolitów i przedstawicieli innych narodowości.

dojazd

ul. Miecznikowa

zazwyczaj do Cmentarza jeździ z centrum tramwaj nr 7, ale teraz w związku z remontem ulicy trzeba jechać tramwajami 2,7,10 do przystanku „Szewczenkiwsi Haj” i przejść jeden przystanek pieszo.

bilety wstępu

25 hr/os.

10 hr fotografowanie

* Czy wiesz, że możesz komentować logując się za pomocą facebooka, google, twittera, disqus lub bez logowania? Wystarczy, że klikniesz ramkę Rozpocznij dyskusję> Nazwa> Wolę pisać jako gość. 

dodaj do notanika