Aktualizacja: dzisiejszy (30.07.2016) kurs kantorowy w centrum Lwowa.

Legenda, czyli jak rozumieć tę tablicę:

 1. Podana cena dotyczy 100 jednostek, innymi słowy 100 zł kosztuje 640 hrywien, a 1 złoty 6,40 hrywny.
 2. Jeśli sprzedajemy walutę, otrzymujemy niższą cenę (6,25 hrywny za 1 zł), jeśli kupujemy – płacimy wyższą cenę (6,40 hrwien za 1 złoty). Dlatego nie opłaca się wymieniać zbyt dużych sum, przy powtórnej wymanie na złotówki zawsze stracimy kilka procent.
 3. Jeśli chcemy wymienić większą sumę warto potargować się o lepszy kurs.
 4. Podchodząc do kantoru najlepiej policzyć wcześniej, ile pieniędzy powinniśmy dostać przy wymianie i sprawdzić czy suma się zgadza nie odchodząc od okienka.

Zazwyczaj nie opłaca się wymieniać waluty w Polsce (wyjątkiem mogą być miasteczka przygraniczne, jak np. Przemyśl). Podobnie nie opłaca się robić tego w banku – kurs jest zawsze sporo słabszy niż w kantorze. Zwracajcie uwagę na różnicę między ceną skupu i sprzedaży – im jest mniejsza, tym korzystniejszy jest kurs.

 • Ola

  Czy opłaca się wymienić w Polsce złotówki na hrywny? Czy w okresie 30.04.-3.05 nie będzie problemu aby wymienić we Lwowie pieniądze? Czy z rana na granicy może być otwarty jakiś kantor abyśmy mieli za co kupić bilety na marszrutę do Lwowa :)?

  • W Polsce można wymienić hrywny bez wiekszych strat tylko przy granicy – np. w Przemyślu. W większych miastach nie polecam, a im dalej od granicy, tym kurs gorszy (warto zwracac uwage na roznice miedzy kupnem i sprzedaza – im jest wieksza, tym kurs gorszy). Na granicy zazwyczaj jest kantor, ale nie wiem gdzie ani o ktorej bedziecie przekraczac.

   • Ola

    W Przemyślu będziemy o 6:45 (30 kwietnia), a przekraczać granicę bedziemy w Medyce. Jest szansa, że koło 7:00 będzie coś otwarte? Jesteśmy z Wrocławia, więc nie chcemy tutaj wymieniać złotówek jednak rano musimy mieć czym zapłacić za marszrutę do Lwowa.

    • Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze kantory na granicy sa calodobowe. Pytanie, czy o tej godzinie beda juz marszrutki z granicy – jesli sie nic nie zmienilo, to pierwsza wyjezdzala ze Lwowa ok. 6.15, wiec pasazerow z granicy mogla zabrac nie wczesniej niz ok. 8.

   • Patka

    pamiętajcie że u Nich 1maja zaczynają się Święta Wielkanocne więc sklepy pozamykane.

    • mateusz

     mam pytanie, od 1 maja na Ukrainie są święta i marszrutki wtedy kursują normalnie ? chodzi mi o to czy np 2 maja dostanę się z Lwowa do przejścia granicznego w Medyce ?

 • mateusz

  Ja mam pytanie, od 1 maja na Ukrainie są święta i marszrutki wtedy kursują normalnie ? chodzi mi o to czy np 2 maja dostanę się z Lwowa do przejścia granicznego w Medyce?

  • Dzwonilam na dworzec – marszrutki do granicy beda jezdzily 1 i 2 maja, ale rzadziej niz zazwyczaj (normalnie sa co ok. 20 min.). Dokladnie pani nic nie wiedziala, dopiero w piatek maja przyjsc wytyczne.

 • Natalia Kita

  Czy znajdę we Lwowie kantor czynny w weekend? W sobotę wieczorem (teoretycznie mam być we Lwowie o 18.25) lub w niedzielę?

 • Wojtek Strząbała

  Wybieram się do Lwowa, chciałbym wymienić ok 400-500 zł na hrywny. Gdzie najlepiej to zrobić we Lwowie w kantorze ? Na granicy ?

  • Najlepiej w kantorze we Lwowie. Im mniejsza roznica miedzy kursem sprzedazy, a kupna, tym korzystniejszy kurs.