Sąsiadowiczanie! Potrzebna jest pomoc w rozpoznaniu osób ze zdjęcia. 

P. Clovis Olszewski z Brazylii przysłał mi zdjęcie, które odziedziczył po dziadkach. Jego dziadek, Stanisław Olszewski (syn Marcina i Magdaleny Grochowskiej) i babcia Klementyna Anna Olszewska (córka Tomasza i Angeli Anny Bieńki) mieszkali w Sąsiadowicach. Ojciec p. Clovisa miał na imię Emil Edward. Zdjęcie, które zachowąło się w rodzinnych zbiorach nie jest datowane, możliwe, że pochodzi z lat 30-stych. Jeśli ktoś może rozpoznać osoby ze zdjęcia, prośba, aby zostawił informację w komentarzu albo wysłał na adres: clovisjuliano[a]yahoo.com.br (p. Clovis pisze po angielsku).

W załączeniu także świadectwa chrztu Stanisława i Klementyny Olszewskich (pdf):

św. chrztu STANISŁAW OLSZEWSKI

św. chrztu BAPTISMI KLEMENTYNA OLSZEWSKA

 

dodaj do notanika

5
Dodaj komentarz

1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
not4you

Trzeba rodakowi pomóc..:-) Rzeczywiście zdjęcie może pochodzić z lat 30-tych (i to raczej z początku lat 30-tych, sądząc po kroju kapeluszy u dwóch dziewczynek ze zdjęcia). Z rozpoznaniem kogokolwiek będzie raczej ciężko (choć w ciemno można wymieniać ‚sąsiadowskie’ nazwiska – problem tylko z dopasowaniem nazwiska do twarzy…;-) Jeśli chodzi o przodków Pana Clovisa Olszewskiego, to ze świadectw chrztu możemy wyczytać, że: – jego dziadek to Stanisław Olszewski, ochrzczony 8 marca 1903 roku w Sąsiadowicach; syn Marcina Olszewskiego (syna Wojciecha Olszewskiego i Katarzyny z Pacholewskich) i Magdaleny Olszewskiej (córki Wojciecha Grochowskiego i Tekli z Pietruszków) – nr domu: 245. Rodzice chrzestni… Czytaj więcej »

Archiwum Karmelitów

W środku zakonnik – Bernard Paciorek

na odwrocie tego samego zdjęcia, które jest w Archiwum Karmelitów na Piasku jest podpis: Tomasz Żuk

Dziękujemu za pomoc.

Jolka

Jeśli chodzi o Wawrzyńca Wiszniowskiego- Twoje tłumaczenie- tam widnieje nazwisko Wiśniowski. Moja prababka (matka mojego dziadka)była z domu Wiśniowska, miała na imię Katarzyna- żona Jana. Nie znam imion jej rodzicow. Mieszkali w Zimnej Wodzie pow. Lwów i tam się urodził mój dziadek. Pozdrawiam

Edyta

Witam…
Moja babcia pochodziła z Sąsiadowic. Jej mama nazywała się Rozalia Szwaj a babcia to Maria. Nie wiem czy babcia jest na tym zdjęciu ale dziewczynka nad chłopcem po lewej stronie wygląda wypisz wymaluj jak córka mojej siostry. W domu nie mamy za wiele pamiątek z tamtych czasów. Babcia też nie opowiadała o swojej przeszłości. Czy ktoś zna może moją rodzinę?