O przydrożnych tablicach w wykonaniu Ukraińców. Otóż, Rada Obwodowa Lwowa postanowiła upamiętnić miejsca związane z OUN, UPA i Strzelcami Siczowymi. Nie poddaję ocenie samego pomysłu, bo nie nasza sprawa, a jedynie jego wykonanie. A wykonanie wyszło… kuriozalnie. Tablice miały być dwujęzyczne – nie nie bójcie się – po ukraińsku i po angielsku. Kiedy stanęły przy trasach, rzeczywiście zwracały uwagę, ale dyletanckim przekładem na angielski. „Rodzinna wieś” to wg producenta tablic „family husband”, ewentualnie „Family village of world” w innej wersji, „powiatowy prowidnyk OUN” to „OUN owner air conditon of the OUN”, „Boje Ukraińskich Strzelców Siczowych” to „Boy of Ukrainian Sich looking for the luck”. Przykłady można mnożyć. Skąd wzięły się te tłumaczenia, nie wiadomo. Nawet translator Googla zrobiłby to lepiej: 

Oczywiście (!) na żadnym etapie zatwierdzania projektu, czy wykonania tablic nikt nie zauważył, że coś jest nie tak. Tablice zostały zamówione w ramach państwowego przetargu, jest ich 51 sztuk, wygrała firma, która zaproponowała najniższą cenę – 581 tys. zamiast 600 tys. uah (ok. 10 tys. zł). Za tych 19 tysięcy na pewno by przetłumaczyli, nawet u przysięgłego ;)

Audyt nie stwierdził żadnej nieprawidłowości, a dyrektor departamentu w administracji państwowej, która zamówiła tablice, stwierdziła, że „departament to nie agencja tłumaczeń i nikt tu nie jest zobowiązany do znajomości angielskiego”. 

 

https://zaxid.net/mi_ne_zobovyazani_znati_angliysku…

http://tvoemisto.tv/news/u_lvivskiy_oda_zaplatyly…

 

 

 

 

 

 

 

dodaj do notanika

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa z Krakowa

Klimatyzator jest zdecydowanie najciekawszy…
Po co to zrobili, skoro efekt jest kuriozalny? Nie prościej było wydać pieniądze na tłumacza?

otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send