fbpx

Polacy we Lwowie kontra Ewelina Podgórna

Polacy lwowscy z różnych środowisk zgodnie i solidarnie odcięli się od Ewelina Podgórnej, która brała udział w kampanii wyborczej Krzysztofa Bosaka i kreowała się na „głos Kresów”. Poniżej w linku do pobrania artykuł z Gazety Polskiej (pdf), który dobrze tłumaczy kluczowe punkty tej sprawy – Podgórna, nie będąc w żadnej lwowskiej organizacji, oczernia działaczy, nazywając ich „zawodowymi Polakami”, twierdzi, niezgodnie z prawdą, że Polacy we Lwowie są dyskryminowani do tego stopnia, że boją się ujawnić, kreuje ich wizerunek jako fanatycznych nacjonalistów, co może utrudniać dalsze kontakty organizacji polskich z ukraińskimi partnerami.

Ponadto, kilka lat temu, po przyjeździe na studia do Polski Podgórna była zaangażowana w środowiskach prorosyjskich (już po wybuchu wojny w Donbasie), a na swoich stronach w sieciach społecznościowych udostępniała peany na cześć rosyjskiego specnazu.

Sytuacja pokazała naocznie, że Polacy lwowscy zostali wykorzystani jako karta przetargowa w kampanii wyborczej, potraktowani przedmiotowo.

Link do pobrania artykułu

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest