Nie wiem, kiedy to się stało, ale w pewnym momencie stałam się dyżurnym gościem różnych mediów w audycjach lwowskich. Tym razem przyjechało dwóch panów z Radia Gdańsk, którzy zapowiedzieli się dosłownie poprzedniego dnia i to w nader oryginalnej formie – zadzwonił Sławek Gowin z informacją „tu koło mnie siedzi dwóch panów, którzy chcieliby cię skonsumować, to ja oddaję słuchawkę”.Umówiliśmy się na nagranie w sobotę, w aptece Mikolascha. – A czy w aptece będzie możliwość usiąść i porozmawiać? No tak, dla mnie to jasne, że pod tą nazwą kryje się cukiernia :) ale nie jest to raczej takie oczywiste.

Nagraliśmy kilka króciutkich odcinków, o różnej tematyce, o zwiedzaniu miasta, o Cmentarzu, o wybitnych Polakach, o sporcie, o organizacjach polskich we Lwowie, o wielu innych rzeczach. Żadnego z tych tematów nie było szansy rozwinąć, ot, tak sobie pogawędziliśmy na lwowskie tematy. Na antenie będzie się to pojawiać po nowym roku, razem z innymi rozmowami nagranymi we Lwowie, sama chętnie posłucham.
Potem poszliśmy razem na występ kabaretu 4Rano, a po kabarecie jeszcze na kolację, już bez mikrofonu, choć w pewnym momencie korciło, żeby jeszcze coś nagrać. Siedzieliśmy w Atlasie do północy, aż nie zaczęli delikatnie wypraszać.

Co zdziwiło gdańszczan we Lwowie? Bazar z jego działem mięsnym (klasyk, turyści też zawsze są w szoku). Chcieli zrobić trochę zdjęć, ale pani sprzedająca mięso się nie zgodziła. Nie przez to mięso, a dlatego, że była brzydko ubrana :)

A w niedzielę spotkaliśmy się zupełnie przypadkowo pod kościołem św. Antoniego. – Patrz, jaka kobieta podobna do pani Kasi! – żartowali. Trudno się schować w tym Lwowie, zwłaszcza przed mediami ;)

dodaj do notanika
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send