brak zdjęcia
brak zdjęcia

legalnie i bezpłatnie

Kto śledził moje przygody ;) w styczniu, może pamięta, jak zakładałam firmę. Żeby ją założyć, trzeba było mieć meldunek, żeby mieć meldunek, trzeba było być zarejestrowanym w konsulacie, żebybyć zarejestrowanym w konsulacie trzeba mieć meldunek i koło się zamyka. Ostatecznie obiecali, że zrobią mi meldunek, ale musze przynieść zaświadczenie z ŻEKu (administracji), że naprawdę mieszkam pod podanym adresem.

Wasyl poszedł do ŻEKu, napisał stosowne podanie, potem jeszcze chodziła do ŻEKu mama, jako właściciel mieszkania, a na koniec przyszła do rodziców pani z ŻEKu, uprzedziwszy, żebym była „w domu”.

Pani owa spisała na miejscu akt, że rzeczywiście zastała mnie pod wskazanym adresem, gdzie dwóch sąsiadów niby to potwierdziło, że tam mieszkam. W rzeczywistości pierwszy sąsiad na pytanie „czy pan potwierdza, że ta pani tu mieszka?” odpowiedział, smiejąć się, ale zgodnie z prawdą – „pierwszy raz ją widzę na oczy”. Pani z ŻEKu wzięła to jednak za dobrą monetę, tak samo jak i wypowiedź drugiego sąsiada, o treści „khm”. W ten sposób wszystko odbyło się legalnie i po naszej myśli, i, według ukraińskich standardów, „bezpłatnie”, tzn. nikt nikomu nie dał łapówki, (cztery pokaźne bombonierki pomija się milczeniem, bo to się „rozumie samo przez się”).

dodaj do notanika

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x