Pl. Cłowy wygrał w konkursie

Pl. Cłowy (na początku ul. Łyczakowskiej) wygrał w organizowanym na Ukrainie konkursie architektury krajobrazu i terenów zielonych na najlepiej zrealizowaną przestrzeń publiczną. Tak zadecydowało międzynarodowe jury.

Dziwi trochę ta decyzja, bo w świecie raczej odchodzi się od trendu zalewania wszystkiego betonem na rzecz zieleni w przestrzeni miejskiej. Tu mamy kawałek betonowej pustyni plus fontannę i maleńki kawałek trawnika. Brakuje zdecydowanie cienia, o czym doskonale wiedzą uczestnicy naszych wycieczek – tu zazwyczaj zbieramy się na wycieczkę po Łyczakowie.

http://tvoemisto.tv/news/mytnu_ploshchu_u_lvovi_vyznaly_naykrashchym_zrealizovanym_gromadskym_prostorom_v_ukraini_113060.html

dodaj do notanika

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Pani Katarzyno, jak porównam Plac Cłowy sprzed kilku lat z tym dzisiejszym to również głosowałbym za:) Dzieci bawiące się w fontannie poprawią humor chyba każdemu. Zresztą może nie jestem obiektywny, bo że względu na Kumpla to i tak moje ulubione miejsce od wielu lat. Tak przy okazji, napiszę tylko, że Plac Cłowy jest jednym z niewielu miejsc we Lwowie, gdzie cieszy mnie zmiana nazwy na inną, niż ta z 1939r. – od 1936r Plac Cłowy nosił przecież imię biskupa Bandurskiego.

A co jest nie tak z biskupem Bandurskim?

Nie wiem co jest nie tak z bp. Bandurskim, ja po prostu jestem przeciwnikiem zmieniania historycznych nazw ulic i placów w celu uhonorowania świeżo zmarłych luminarzy, tak jak to miało właśnie miejsce w przypadku Pl. Cłowego.

Poniekąd jest lepiej niż było, ale bardzo rozpaczałam jak wycinali drzewa przed remontem. Ja tej betonozy nigdy nie będę popierać.

otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x