Tak, wiem, że pokazywałam Wam już Cmentarz Łyczakowski kwadryliardy razy, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie zrobić tego po raz kolejny. Zwłaszcza teraz, wiosną, kiedy cały kwitnie (akurat kwitną klony) i rozbrzmiewa odgłosami ptasich śpiewów.

Cmentarz Łyczakowski powstał w 1786 r. Przez dziesięciolecia i stulecia był użytkowany jako najważniejsza nekropolia Lwowa przez katolików trzech obrządków: łacińskiego, greckokatolickiego i ormiańskiego. Znajdziemy tu groby nie tylko wybitnych Polaków, takich jak Maria Konopnicka, Stefan Banach czy Gabriela Zapolska, ale także zasłużonych Ukraińców, ormiańskich metropolitów i przedstawicieli innych narodowości.

dojazd

ul. Miecznikowa

zazwyczaj do Cmentarza jeździ z centrum tramwaj nr 7, ale teraz w związku z remontem ulicy trzeba jechać tramwajami 2,7,10 do przystanku „Szewczenkiwsi Haj” i przejść jeden przystanek pieszo.

bilety wstępu

25 hr/os.

10 hr fotografowanie

* Czy wiesz, że możesz komentować logując się za pomocą facebooka, google, twittera, disqus lub bez logowania? Wystarczy, że klikniesz ramkę Rozpocznij dyskusję> Nazwa> Wolę pisać jako gość. 

dodaj do notanika
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send