fbpx

Czy warto jechać do Lwowa na majówkę?

Majówka we Lwowie? Oprócz tego, że do Lwowa zawsze warto jechać, postanowiłam przedstawić Wam plusy i minusy tego pomysłu.

Korki jak na Marszałkowskiej

Zdecydowanie minusem tego terminu jest jego popularność. Długi weekend będzie nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie (wolny 2 maja), co spowoduje prawdziwy zalew miasta przez turystów polskich i ukraińskich, a co za tym idzie, problem ze znalezieniem noclegu, przewodnika. Jeśli wybieracie się, a nie macie jeszcze noclegu, to ostatni dzwonek, żeby go zarezerwować!

Restauracje pękające w szwach nie będą się wyrabiały z obsługą i na zamówienie trzeba będzie czekać sporo dłużej niż zazwyczaj, a w tych najbardziej obleganych nie uda się zarezerwować miejsca.

Generalnie lepiej starać się w tym okresie wybierać restauracje poza najściślejszym centrum.

O operze też zapomnij

Najpopularniejsze obiekty turystyczne (jak katedra ormiańska czy Wysoki Zamek) przeistoczą się w gwarne bazary – ani się dopchać do widoku, ani posiedzieć w chwili skupienia.

Część ciekawych miejsc, jak muzea czy teatry będzie zamknięta ze względu na przypadające w tym samym terminie święta wielkanocne (nie ma co liczyć na przykład na spektakl w operze).

Lwów wielkanoc

Święta Wielkanocne

Sam fakt, że w czasie majówki wypadają święta daje okazję do naprawdę niezapomnianych przeżyć. Ukraińcy święcą pokarmy w sobotę po południu, aż do samego wieczora, kiedy zaczyna się ściemniać. Przed wszystkimi świątyniami w centrum ustawiają się tłumy w kolorowych wyszywankach, płoną świece… atmosfera robi się naprawdę świąteczna.

Lwów wielkanoc

Granica

Paradoksalnie, ale właśnie w majówkę przejazd przez granicę może być wiele łatwiejszy, niż zazwyczaj. Większość kolejkowiczów to ludzie jadący na zakupy do Polski. Na pewno nie będą robić ich w największe chrześcijańskie święto.

Festyny i zabawy

Święta będą także okazją do dodatkowych wydarzeń w mieście. 1 i 2 maja będzie miała miejsce „Wielkanoc w Gaju”, a więc koncerty, konkursy, zabawy ludowe, warsztaty i tradycyjna kuchnia w lwowskim skansenie (zobacz jak w skansenie obchodzono Boże Narodzenie). 2 maja tradycyjnie – lany poniedziałek na Rynku (można się nie obawiać, oblewają się tylko chętni).

* aktualizacja: na Rynku 2. maja od godz. 12.00 będzie działała specjalna ogrodzona strefa dla polewających się – osobna dla dorosłych i dla dzieci. Do miejsc tych będzie doprowadzona woda, a obok będą działały szuszarnie.

Zakupy

Przed kościołem bernardynów będzie działał jarmark świąteczny, na którym można będzie kupić ręcznie malowane huculskie pisanki w śmiesznie niskich cenach, inne świąteczne akcesoria a także starocie (w mniej śmiesznych cenach).

* aktualizacja: Od tygodnia działa także świąteczny jarmark w alei przed Operą.

Lwów wielkanoc

Tego nie można przegapić

Na koniec kwietnia i początek maja prognozowana jest we Lwowie piękna, słoneczna pogoda. Majówka to też jedyny okres, kiedy w parku stryjskim i innych parkach Lwowa kwitną magnolie. A tego nie można przegapić. Przekonałam Was?

Lwów, park stryjski

 

Czy zamierzasz spędzić majówkę we Lwowie?

  • Tak, wszystko już przygotowane. (57%, 58 głosów)
  • Jadę do Lwowa, ale w innym terminie. (29%, 30 głosów)
  • Jeszcze się zastanawiam. (12%, 12 głosów)
  • Może innym razem, na ten rok mam już plany. (1%, 1 głosów)
  • W ogóle się nigdzie nie wybieram. (1%, 1 głosów)

Zagłosowało: 102

Loading ... Loading ...

 

* Czy wiesz, że możesz komentować logując się za pomocą facebooka, google, twittera, disqus lub bez logowania? Wystarczy, że klikniesz ramkę Rozpocznij dyskusję> Nazwa> Wolę pisać jako gość. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Witam

Pani Kasiu, czy 3 maja to również święta? Planuję wyjazd właśnie 3-4 maj i po przeczytaniu powyższego zastanawiam się czy warto, tłok na granicy, tłok w mieście, co Pani sądzi? Dziękuję za odpowiedź.

Pozd
Wiesław

3 i 4 maja dla Ukrainców sa pracujace. Sądzę jednak, że ruch z Polski będzie duży i kolejki, zwłaszcza na powrót – również.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest