fbpx

kursy walut we Lwowie (aktualizacja 03/2021)

Legenda, czyli jak rozumieć tę tablicę:

  1. Podana cena dotyczy 100 jednostek.
  2. Jeśli sprzedajemy walutę, otrzymujemy niższą cenę, jeśli kupujemy – płacimy wyższą cenę. Dlatego nie opłaca się wymieniać zbyt dużych sum, przy powtórnej wymianie na złotówki zawsze stracimy kilka procent.
  3. Jeśli chcemy wymienić większą sumę (kilka tys. zł) warto potargować się o lepszy kurs.
  4. Podchodząc do kantoru najlepiej policzyć wcześniej, ile pieniędzy powinniśmy dostać przy wymianie i sprawdzić czy suma się zgadza nie odchodząc od okienka.

Zazwyczaj nie opłaca się wymieniać waluty w Polsce (wyjątkiem mogą być miasteczka przygraniczne, jak np. Przemyśl). Podobnie nie opłaca się robić tego w banku – kurs jest zawsze sporo słabszy niż w kantorze. Zwracajcie uwagę na różnicę między ceną skupu i sprzedaży – im jest mniejsza, tym korzystniejszy jest kurs.

 

kurs walut lwow
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Czy opłaca się wymienić w Polsce złotówki na hrywny? Czy w okresie 30.04.-3.05 nie będzie problemu aby wymienić we Lwowie pieniądze? Czy z rana na granicy może być otwarty jakiś kantor abyśmy mieli za co kupić bilety na marszrutę do Lwowa :)?

W Polsce można wymienić hrywny bez wiekszych strat tylko przy granicy – np. w Przemyślu. W większych miastach nie polecam, a im dalej od granicy, tym kurs gorszy (warto zwracac uwage na roznice miedzy kupnem i sprzedaza – im jest wieksza, tym kurs gorszy). Na granicy zazwyczaj jest kantor, ale nie wiem gdzie ani o ktorej bedziecie przekraczac.

W Przemyślu będziemy o 6:45 (30 kwietnia), a przekraczać granicę bedziemy w Medyce. Jest szansa, że koło 7:00 będzie coś otwarte? Jesteśmy z Wrocławia, więc nie chcemy tutaj wymieniać złotówek jednak rano musimy mieć czym zapłacić za marszrutę do Lwowa.

Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, ze kantory na granicy sa calodobowe. Pytanie, czy o tej godzinie beda juz marszrutki z granicy – jesli sie nic nie zmienilo, to pierwsza wyjezdzala ze Lwowa ok. 6.15, wiec pasazerow z granicy mogla zabrac nie wczesniej niz ok. 8.

pamiętajcie że u Nich 1maja zaczynają się Święta Wielkanocne więc sklepy pozamykane.

mam pytanie, od 1 maja na Ukrainie są święta i marszrutki wtedy kursują normalnie ? chodzi mi o to czy np 2 maja dostanę się z Lwowa do przejścia granicznego w Medyce ?

Ja mam pytanie, od 1 maja na Ukrainie są święta i marszrutki wtedy kursują normalnie ? chodzi mi o to czy np 2 maja dostanę się z Lwowa do przejścia granicznego w Medyce?

Dzwonilam na dworzec – marszrutki do granicy beda jezdzily 1 i 2 maja, ale rzadziej niz zazwyczaj (normalnie sa co ok. 20 min.). Dokladnie pani nic nie wiedziala, dopiero w piatek maja przyjsc wytyczne.

Czy znajdę we Lwowie kantor czynny w weekend? W sobotę wieczorem (teoretycznie mam być we Lwowie o 18.25) lub w niedzielę?

tak, w sobote i niedziele kantory pracuja, niektore calodobowo

Wybieram się do Lwowa, chciałbym wymienić ok 400-500 zł na hrywny. Gdzie najlepiej to zrobić we Lwowie w kantorze ? Na granicy ?

Najlepiej w kantorze we Lwowie. Im mniejsza roznica miedzy kursem sprzedazy, a kupna, tym korzystniejszy kurs.

Co sądzicie o kursie hrywny w nast. miesiącach: http://hrywny.pl/

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest