*aktualizacja 2019: wiele dróg zostało wyremontowanych w ostatnich latach, aktualna sytuacja jest przedstawiona na mapie: http://uaroads.com/. Można tam również ściągnąć aplikację, która pomoże ominąć najgorsze odcinki.


Według danych Ukraińskiej Dyrekcji Dróg 80% dróg na Ukrainie przekroczyło swój dopuszczalny termin eksploatacji. Ułożono także ranking najgorszych dróg w kraju. Trzy z pierwszej dziesiątki prowadzą… niestety do Lwowa. Są to trasy: Lwów-Łuck (dziury na 60 ze 130 km), Mukaczewo-Iwano-Frankowsk-Rohatyn-Lwów (uszkodzona nawierzchnia na 255 z 435 km)* i Użhorod-Sambor-Lwów (dziury na 100 z 227 km). Informacje te należy interpretować następująco: dziury – dziury w których znikają całe ciężarówki; uszkodzona nawierzchnia = brak nawierzchni. Mowa tylko o drogach znaczenia wojewódzkiego, pomniejszymi się nie zajmowano.

Z innych kierunków, które mogą zainteresować polskiego turystę, w opłakanym stanie są drogi Żytomierz-Berdyczów („droga przypomina durszlak, jechać można tylko poboczem”), Latyczów-Chmielnicki („w okolicach Latyczowa prędkość spada do zera”), Lwów-Tarnopol („resory pękają nawet w Kamazach”), Biała Cerkiew-Humań („jak po bombardowaniu”), podobnie Krzemieniec-Biała Cerkiew („leje jak po bombach”), Skole-Sławsko („miejscami widoczny asfalt”).

Jak wynika z przygotowanej przez ukrinform grafiki, najgorzej (kolor czerwony) prezentują się drogi na zachodzie, południu i wschodzie kraju, najlepiej (kolor żółty) w centrum. Dobrej jakości są drogi dojazdowe z granicy z Polską – ale tylko te prowadzące do przejść w Medyce i Korczowej. W planach jest budowa płatnej autostrady Lwów-Korczowa.

Aktualny stan konkretnego odcinka trasy można sprawdzić tu:

http://uaroads.com/ (zielony: dobry; żółty: zły; czerwony: fatalny)

*trasa Lwów-Iwano-Frankiwsk została już wyremontowana (dopisek 30.12.2015)

źródło:

http://avtoholding.kiev.ua/ua/news/nazvanyi-hudshie-dorogi-kieva-i-ukrainyi/ 

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/naygirshi_dorogi_ukraiini_infografika_2088861

dodaj do notanika
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send