Zdjęcia, które widzicie poniżej, zrobiłam nieco ponad rok temu w jednym z najpopularniejszych lwowskich sklepów meblowych „Trzy Słonie”. Nie jest to jakiś ewenement, ale jeden z najpopularniejszych stylów w meblarstwie we współczesnej Ukrainie. neobarok już był, więc nawet nie wiem, jak to nazwać? Turboglamour? 

Nie wiem, gdzie znajdują się te wszystkie pałace, w których owe „cuda” znajdują przytułek. Naprawdę ciężko jest znaleźć proste, nowoczesne meble. W cenie jest „klasyka”. Kiedy w jednym ze sklepów zapytałam, czy nie mają czegoś prostszego, sprzedawca zamyślił się i odpowiedział: – Hm… A wie pani, że już nie pani pierwsza o to pyta? trzeba będzie pomyśleć!

Może to jest powód dla jakiego taką popularnością cieszą się we Lwowie sklepy sprowadzające meble z IKEA, mimo długiego czasu oczekiwania i dość wysokich cen (na Ukrainie trzeba zapłacić 150% ceny sklepowej). 

A jak Wam się podoba turboglamour? Odnajdujecie się w takich wnętrzach? 

dodaj do notanika

11
Dodaj komentarz

1 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
(L)eopolis

Najwyraźniej naród chłopów chce się czuć jak rasa panów :)

Maciej Łubieński

Słaby ten komentarz…

(L)eopolis

W takim razie proszę o Pańską, kompleksową interpretację tego zjawiska. Kiedy w swojej beznadziejnej historii, ukry mogły się wyspać na takich meblach? To
wygląda na jakiś odgórny projekt, skoro nomalnych kanap, tapczanów, komód itp nie można kupić. Nie widzi Pan tego Panie Macieju?
Juz widzę te katastrofalne graty w sowieckich blokowiskach, w tych ciasnych mieszkaniach na Zimnej Wodzie, Sichowie oraz innych oszpecających to Nasze Święte Miasto. Pasują tam jak ulał. Kabaret jak cała obecna Ukraina :D :D :D

Boże (bo nie ma nikogo innego poprosić), Polsce Lwów nam wróć!

Maciej Łubieński

Utrzymuje się Pan w konwencji, niestety. Pozdrawiam, MŁ

(L)eopolis

Panie Macieju, nie jestem ukrainofobem, ani dyżurnym antybanderowcem – ale cyrk cyrkiem – i należy go nazwać po imieniu. O jakiej konwencji Pan pisze?

Również pozdrawiam.

Maciej Łubieński

Miło mi przeczytać, że nie jest Pan negatywnie nastawiony, bo już miałem co do tego pewne wątpliwości. Ja też oczywiście bym wolał żeby Lwów leżał w granicach RP, tzn. żeby się historia innaczej potoczyła. W obecnych realiach Lwów jest ukraiński i niech tak pozostanie. Meble, jak wiele rzeczy na wschodzie, pokazują uwielbienie przepychu, styl bizantyjski. Akurat chyba Zach. Ukraina stosunkowo najmniej hołduje takiemu stylowi, może dlatego, że najbliżej zachodnim Ukraińcom do Polaków. Ja mam do czynienia głównie z Ukraińcami z Charkowa. Ostatnio, razem z jednym z nich, przypadkowo widzieliśmy panią poseł i jedocześnie rzecznik rządu wsiadającą z dziećmi do zwykłego… Czytaj więcej »

(L)eopolis

Pani Kasiu, najpierw sama Pani pisze, że niemal nie sposób kupić normalnych mebli, a teraz zachwyca się Pani jakimś ukraińskim dizajnem z Kijowa zarzucając mi brak znajomości realiów. No Pani wybaczy, ale skąd mam znać meblarskie dizajny z Kijowa? Ja nie wyjechałem z Warszawy na stałe na Ukrainę, a w Kijowie byłem przelotem raz na meczu Legii. Można gdzieś popodziwiać foty tego „REWELACYJNEGO” ukraińskiego dizajnu? :)

Panie Macieju, znam fajne Rosjanki z Charkowa. Są zaświatowe! Już pal licho te meble… :)

(L)eopolis

Żadne tam protototo, Pani Kasiu.

Trochę o Lwowie wiem, o Ukrainie też. Bardzo lubię te klimaty.
I proszę mi mówić na „ty”. Zgredem nie jestem, a i „pan” ze mnie taki jak z suchewycza materiał na złoty pomnik w Staśku :)))

Maciej Łubieński

Ale się ubawiłem czytając komentarze Pani Kasi i Pana (L) 😀

Swoją drogą, jakie żywiołowe komentarze może wzbudzić prozaiczny temat mebli. Dobrze Pan wybrnął z niefortunnych komentarzy.

otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send