fbpx
fot. Zixii /flickr
fot. Zixii /flickr

8 marca

Międzynarodowy Dzień Kobiet – brzmi dumnie, nie? W krajach byłego ZSRR jest to święto państwowe i dzień ustawowo wolny od pracy (dziś sobota, więc wolny mamy poniedziałek). Świętuje się w instytucjach, firmach i szkołach (dzieci przynoszą kwiaty nauczycielkom). Co ciekawsze, życzenia składają sobie nawzajem także kobiety. Ja dostałam prezent od teściowej.

 

8 marca na lwowskim Rynku odbędzie się Święto Czekolady, którego organizatorem jest Departament Kultury i Turystyki Lwowskiej Rady Miejskiej. Podczas imprezy zaplanowany jest także jarmark-sprzedaż artykułów cukierniczych, ich degustacja, czekoladowo-lodowe show, konkursy i zabawy o tematyce czekoladowej, a także – zawody w budowie wieży z czekoladek, rysunki, – zawiadomili ZAXID.NET w służbie prasowej Lwowskiej Rady Miejskiej. Wieczorem przed gośćmi festiwalu wystąpią następujące zespoły: „Czornobrywci”, „Szokoład” oraz „S.K.A.J.”.

„Organizujemy tę imprezę po to, aby wesprzeć image Lwowa jako „czekoladowej stolicy” Europy Środkowowschodniej. Mamy nadzieję, że festiwal zainteresuje nie tylko mieszkańców, ale także gości miasta”, – podkreślił kierownik Departamentu Kultury Lwowskiej Rady Miejskiej Andrij Sydor.
Informacja ZAXID.NET

Cukiernicy pojawili się we Lwowie pod koniec XVIII wieku. W 1810 roku bracia Hammer i Zimmer zbudowali tu jeden z największych w Europie zakładów cukierniczych, który otrzymał nazwę, pochodzącą od dwóch pierwszych liter ich imion – „G” i „Z”. Odtąd Lwów jest drugą stolicą czekolady w Europie.

8 marca, z okazji Dnia Kobiet, obok Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej odbędzie się Defilada narzeczonych. O tym zawiadomiła ZAXID.NET organizator imprezy, jedna z kierowników lwowskiej agencji ślubnej „Wszystko dla ciebie” Ulana Maniła.

Według niej, zaplanowana jest także sesja fotograficzna narzeczonych w ślubnych sukniach.
Lwowska agencja ślubna „Wszystko dla ciebie” zamierza w ciągu roku zorganizować konkurs „Wesele roku”.