fbpx

Bar „Haj”

Już dawno chciałam dla Was opisać to miejsce, które było dla mnie pewnego rodzaju odkryciem.

Przechodziłam tamtędy setki razy i nawet nie podejrzewałam, że za drzwiami mieści się kolejny bar bez nazwy (oj, przepraszam, nazwa jest: Haj, czyli Gaj, pewnie w nawiązaniu do pobliskiego Gaju Szewczenki).

Wpadliśmy z mężem na szybki obiad, który kosztował 80 hrywien (ok. 11,5 zł). (Poprzedniego dnia w „Szkockiej” zapłaciliśmy chyba 800, a może więcej).  Ja jadłam sałatkę z buraka i pierogi z wiśniami, mąż barszcz i jakieś naleśniki z wątróbki, czy coś takiego. Oboje byliśmy bardzo zadowoleni, naprawdę było smacznie, taka domowa kuchnia.

Lwów, Bar "Haj". 2015 r.

Lwów, Bar "Haj". 2015 r.

Jak widać, wnętrze utrzymane jest w stylistyce innych barów bez nazwy, choć lokal nie jest wcale taki stary – działa od początku lat 90. Lwów, Bar "Haj". 2015 r.

Zwróćcie uwagę na stojący przy wejściu „rukomyjnik” – przenośną umywalkę ozdobioną naklejkami z gum do żucia.

Jest też „sala spotkań biznesowych”:

Lwów, Bar "Haj". 2015 r.

Działa internet. Sieć nazywa się „Pietrowna”, zapewne od nazwiska pani barmanko-kelnerko-właścicielki. A hasło wygląda na jej numer telefonu.

Lwów, Bar "Haj". 2015 r.

I jeszcze wypatrzona przeze mnie ciekawostka – model pierwszej lampy naftowej, wynalezionej przez Łukasiewicza i Zeha w 1853 r. Drugi identyczny możecie zobaczyć w aptece-muzeum.

Lwów, Bar "Haj". 2015 r.

Innymi słowy, kolejna we Lwowie miejscówka z cyklu „brzydki Lwów”.

Dojazd:

ul. Sadowskiego 2

tramwaje 2,7,10 – przystanek „kliniczna likarnia” (zaraz za kościołem św. Antoniego”. Bar znajduje się na przeciwko bocznego wyjścia z bazaru.

godziny pracy 11-21.

Uwaga. Gdybyście się przypadkiem wybierali, weźcie pod uwagę, że w barze też jest obiad, w związku z czym jest on nieczynny między 16 a 17.

* Czy wiesz, że możesz komentować logując się za pomocą facebooka, google, twittera, disqus lub bez logowania? Wystarczy, że klikniesz ramkę Rozpocznij dyskusję> Nazwa> Wolę pisać jako gość. 

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

W jednym z internetowych blogów, przeczytałam krótka wzmiankę na temat baru z domowym jedzeniem o nazwie Svytlica, czy może Svitlyca ( nie wiem jak transkrybować). Mieści się podobno w odrapanej kamienicy przy ulicy Mickiewicza 8. Jednak we Lwowie jest chyba tylko Plac Mickiewicza. Nigdzie indziej nie znalazłam żadnej informacji o tej knajpce. Bardzo bym chciała odwiedzić to miejsce. Czy słyszała Pani o nim? Pozdrawiam . Beata S.

Może rzeczywiście pl. Mickiewicza 8? Kamienica nie jest może az tak odrapana, ale jakiś bar tam jest.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest