fbpx

kawiarnia ciepły piec

Niedawno powstała we Lwowie nowa kawiarnia. Nazywa się „Ciepły piec” i nazwa jej nie jest przypadkowa – wnętrze zdobią kafle z 27 pieców z lwowskich mieszkań, skupowanych przez lata przez właścicleli kawiarni. Teraz można je obejrzeć wszystkie w jednym miejscu. Część w formie pieców, część jako dekoracja ścian czy baru, a nawet obudowa toalety ;)

"Ciepły Piec"
„Ciepły Piec”

Kafle są fantastyczne, ale samo wnętrze mogłoby być bardziej przytulne – kawiarnia oferuje niewielką salę zastawioną toprnymi drewnianymi stołami oraz piwnicę pod nią. A chciałoby się przysiąść na miękkiej kanapie… Znajomi chwalili kuchnię, ja piłam tylko kawę, która była niestety średnia. Ale te kafle…!

adres:

Starojewrejska 50

* Czy wiesz, że możesz komentować logując się za pomocą facebooka, google, twittera, disqus lub bez logowania? Wystarczy, że klikniesz ramkę Rozpocznij dyskusję> Nazwa> Wolę pisać jako gość. 

3 1 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Moim zdaniem restauracja jest wspaniała, miejsce jest urokliwe i można w nim znaleźć dobre jedzenie. W samym Lwowie jest więcej burgerowi i kebabów niż Ukrainskego jedzenia dla tego myśle ze tym bardziej trzeba wspierać i promować miejsca w których można posmakować dobrego regionalnego jedzenia.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest