fbpx

Kwitnący Park Stryjski

Na kilka dni przed majówką Park Stryjski rozkwitł jak szalony. 

W tym roku szybciej opadły pachnące zawrotnie białe i różowe magnolie, szybciej za to rozkwitły bzy i inne gatunki ozdobnych drzew i krzewów. Dekoracyjne odmiany gruszy i pigwowca, rajskie jabłonki. Jeszcze trochę trzeba będzie poczekać na wielkie, przypominające tulipany kwiaty tulipanowca amerykańskiego.

park stryjski Lwów

Trwały akurat wiosenne porządki, remont oranżerii, panowie kosiarkami strzygli trawniki, panie z przedsiębiorstwa komunalnego „Zielony Lwów” wysadzały aksamitki przy wejściu od ulicy Parkowej. Po wielkim, czerwonym buku nieopodal pomnika Kilińskiego biegała beztroska wiewiórka.

Turyści z Polski, zachłyśnięci architekturą Rynku i okolic, mnogością i różnorodnością kawiarni rzadko docierają w takie miejsca, jak to.

Dzieci

Znajdą w parku kilka placów zabaw, sztuczny strumyk i źródełko, fontanny zdobione postaciami z bajek, łabędzie w sadzawce.

 

A Wy odwiedziliście Park Stryjski w czasie majówki?

* Czy wiesz, że możesz komentować logując się za pomocą facebooka, google, twittera, disqus lub bez logowania? Wystarczy, że klikniesz ramkę Rozpocznij dyskusję> Nazwa> Wolę pisać jako gość. 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest