fbpx
lwów wycieczki lwów przewodnik po lwowie

Tajemna Apteka

Jedną z atrakcji Lwowa, skierowanych zarówno do dzieci, jak i do dorosłych, jest Tajemna Apteka, która mieści się w podziemiach opisywanej już Apteki pod Węgierską Koroną w kamienicy Poratyńskiego. Czy warto się wybrać?

Tajemna Apteka jest mini-wycieczką, podczas której uczestnicy wcielają się w „pomocników aptekarza”. Rozpoczyna się na zapleczu, gdzie stoi kilka witryn ze starymi fiolkami po lekarstwach i innych specyfikach sprzedawanych niegdyś w aptekach. Po krótkiej opowieści uczestnicy schodzą w na dół, do niewielkiej salki urządzonej a la jakaś dawna pracownia. Organizatorzy starali się stworzyć nieco tajemniczy klimat, będzie więc gaszenie świateł, zapalanie świec, czytanie tajemnic ukrytych na ścianach, mini-eksperyment chemiczny i składanie przysięgi. Główną częścią pokazu jest jednak film, który w fabularyzowanej formie opowiada historię lwowskiego aptekarstwa.

Całość trwa ok. 45 min., na koniec można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie i kupić tabletki „na szczęście” lub „od lenistwa”.

Atrakcja skierowana jest raczej do dzieci, choć tym z kolei może być trudno zrozumieć całkowicie film o aptekarstwie (przynajmniej w wersji ukraińskiej utrudniał archaizowany język). Wycieczki odbywają się także po polsku i po angielsku.

Miły przerywnik, ale nie warto robić z niego głównego punktu dnia.

Koszt biletu: 50 uah.

Adres: Pl. Soborny 2 (w aptece)

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest