
noclegi
Wybieramy najlepszą opcję zakwaterowania.
+ hotele
+ kwatery prywatne
+ mieszkania na doby
+ schroniska, hostele, kempingi
Napływ turystów do Lwowa zwiększa się w bardzo szybkim tempie, a baza turystyczna pozostała po czasach radzieckich nie nadąża za zmianami które dokonuja się w tej gałęzi. Brak konkurencji sprawia, że często przyjdzie gościowi hotelowemu zapłacić wygórowaną cenę za kiepskie warunki, albo napotka on problemy z rezerwacją noclegu podczas któregoś z długich weekendów. A oto z czego można wybierać, decydując się na nocleg we Lwowie:
Hotele
Lwowskie hotele można z grubsza podzelić na dwie grupy: pierwsza to stare, sowieckie hotele, molochy na kilkaset osób, z których niewiele doświadczyło choćby powierzchownego remontu, z jedną łazienką na całe piętro, w której w dodatku woda jest tylko w określonych godzinach. Kilka hoteli z tej grupy dostosowano w ostatnich latach do wyższych standardow, wyremontowano, wypozażono w łazienki w segmentach, odpowiednio podnosząc cenę za nocleg.
Druga grupa to hotele przeznaczone niegdyś dla gości spoza ZSRR, mieszczące się nierzadko w zabytkowych budynkach, do których dołączyło kilkanaście hoteli wybudowanych w ostatnich latach. Charakteryzuje je wysoki standard pokoi i zazwyczaj wysokie ceny za nocleg – w 2010 r. za nocleg trzeba było zapłacić minimum 300 hr/os.
Wśród kilkudziesieciu lwowskich hoteli trudno więc znaleźć coś pośredniego – przyzwoite warunki za niewygórowaną cenę.
Turyści dysponujący własnym środkiem transportu mogą wybierać spośród moteli położonych pd miastem, gdzie stosunek jakości usług do ceny jest zdecydowanie korzystniejszy, jednak odległość do centrum wynosi 15 lub więcej km, i nierzadko nie da się tam dotrzeć inaczej niż samochodem. Za to w motelu można przenocować już za 100 hr/os (ze śniadaniem).
Kwatery prywatne
Wielu turystów odwiedzających miasto korzysta z pokoji gościnnych u lwowskich rodzin. Mimo, iż standard nie jest zazwyczaj wysoki, można w ten sposób zobaczyć życie miasta od podszewki. Jest to też jeden z najtańszych noclegów – cena w 2010 r. wynosila ok. 40 zł od osoby. Niektóre rodziny proponują także wyżywienie (za dodatkową opłatą).
Mieszkania
Lwów dysponuje sporą bazą mieszkań (apartamentów) wynajmowanych na doby, przygotowanych specjalnie dla turystów. W większości są to lokale po remoncie, dostosowane do standardów europejskich, bez problemów z dostawą wody. Posiadają wyposażoną kuchnię, umożliwiającą przygotowywanie we własnym zakresie prostych posiłków. Pod względem ceny mogą śmiało konkurować z lepszymi hotelami – średni koszt mieszkania to ok. 125-250 hr/osoba, w zależnosci od ilości osób, standardu, ilości pokoji, lokalizacji.
Hostele
Schroniska i kempingi to wciąż mało popularna forma zakwaterowania we Lwowie. W ostatnich latach powstało kilka hosteli znajdujących się w centralnej części miasta, ich cena jest porównywalna z pokojami u rodzin prywatnych (ok. 100 hr), lub wyższa.