*aktualizacja: lokal juz nie istnieje; jego miejsce zajęła pizzeria. Za to na przeciwko można odwiedzić prawdziwie batiarski bar.

Batiarami nazywano przed wojną przedstawicieli szczególnej grupy lwowiaków – była to ni to łobuzerka, ni to włóczędzy, jednak ludzie Ci mimo swojego położenia zawsze odznaczali się wyjątkowym honorem oraz poczuciem humoru.  

Do tej tradycji nawiązuje bar „Batiar”, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że nawiązanie jest mocno powierzchowne, a twórcy lokalu o prawdziwych batiarach mają jedynie blade pojęcie. Świadczy o tym choćby wystrój lokalu, w którym nie tylko nie znajdziemy ani jednego autentycznego przedmiotu z okresu, który był inspiracją, ale nawet na przedwojennej mapie Lwowa, zdobiącą jedną ze ścian polskie nazwy ulic zawierają masę błędów.

Menu jest napisane z użyciem gwary lwowskich przedmieść, co trochę utrudnia jego zrozumienie, ale sugeruje, że uraczą nas tu miejscową kuchnią. Jest to jednak tylko zabieg marketingowy – zestaw dań nie odbiega daleko od przeciętnego lwowskiego fast-foodu.

Adres: ul. Mencynskiego 3

Ceny: średnie

dodaj do notanika
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send