pizzeria Biały Łoś
4.1Wynik ogólny
wystrój
obsługa
kuchnia
ceny
Ocena czytelników 0 Głosów

Nie jestem miłośniczką pizzy, ale znalazłam miejsce, gdzie przyjemnie będzie zjeść nawet pizzę. 

Wystrój pizzerii Biały Łoś

Wystrój zachwycił mnie na samym wejściu. Duże okna, kolorowe tapety, ciepłe światło, żywa zieleń i oryginalne, stare elementy tworzą bardzo udaną i przytulną całość. Na podłodze leży stary, oryginalny parkiet, wnętrze zdobi wiekowe pianino, ale najciekawszy jest sufit – zdobienia pochodzą prawdopodobnie z czasów budowy teatru Skarbkowskiego, w którym lokal się znajduje, czyli z połowy XIX w. Unikalna rzecz, której nie zobaczycie nigdzie indziej.

Dla klientów z małymi dziećmi lokal oferuje drugą salę z kącikiem zabaw dla dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym.

Minus za łazienkę o standardzie niższym o oczko niż reszta lokalu.

Obsługa

Za pierwszym razem obsługa bardzo sympatyczna, w postaci młodej dziewczyny, chyba studentki jeszcze. Co prawda trzeba było czasem za nią zaglądać, ale była sama na cały lokal (był poniedziałek, pora obiadowa – mam nadzieję, że w weekendy kelnerów jest więcej). Dania podano bardzo szybko – pastę wręcz momentalnie, czekałam na nią mniej niż 10 minut. Niestety, kiedy przyszliśmy ponownie, trafiła nam się fatalna kelnerka – niedosłysząca, mówiąca niemal szeptem, myląca zamówienia i opieszała. 

Kuchnia

Trudno mi ocenić jakość pizzy, za którą nie przepadam. Lokal serwuje ją w dwóch rozmiarach – o średnicy 30 i 36 cm. Pizza była na cienkim cieście, lekko chrupiącym od spodu, z minimalnym brzeżkiem, z dużą ilością składników na górze – zwłaszcza sera, który się aż z niej wylewał. dzieci, które zazwyczaj zjadają po całej pizzy, tym razem najadły się ledwie połową, resztę zabieraliśmy do domu.

Na pochwałę zasługuje pasta, ponieważ bazuje na własnej roboty makaronie. Minus, że był trochę posklejany (czas podania sugeruje, że nie jest gotowany osobno do każdego zamówienia), ale w smaku znakomity, podobnie jak sos warzywny, z którym go podano.

Za dwie pizze, pastę i napoje zapłaciliśmy ok. 450 uah (63 zł).

Adres:

https://www.facebook.com/bilyylos/

ul. Lesi Ukrainki 1 (budynek teatru)

dodaj do notanika
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send