fbpx

Red Pepper – fast food z ambicjami

wystrój
7
obsługa
8.6
kuchnia
9
ceny
9
Reader Rating0 Votes
0
8.4

Zlokalizowany koło uniwersytetu zakład serwujący kuchnię włoską i azjatycką swoim profilem i lokalizacją raczej nie należy do ekskluzywnych restauracji, można tu jednak szybko i smacznie zjeść, do tego całkiem niedrogo.

Red Pepper. Wystrój

Wystrój utrzymany jest w tonach czarny+czerwony+naturalne drewno. Dzięki temu udało się trochę ocieplić typowo pizzeryjną atmosferę. Nie jest ani szczególnie przytulnie, ani nie ma tu ciekawych designerskich rozwiązań, ale jest wystarczająco czysto i schludnie.

Uwagę przykuwa jedynie klamka drzwi wejściowych w kształcie tytułowej czerwonej papryczki.

Do dyspozycji mamy dwie sale na górze i obszerne piętro.

Obsługa

Kelner nie zawsze przychodzi od razu, co jest nieco irytujące, ale za to miła niespodzianka – zamówione dania pojawiły się na stole niemal błyskawicznie, nie minęło nawet 10 minut. Tylko na pizzę trzeba było poczekać chwilę więcej, ale też nie więcej niż 20 minut.

Kuchnia w Red Pepper

Restauracja byłą jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą we Lwowie, która oferowała połączenie dwóch odmiennych, ale najbardziej popularnych w mieście tradycji: włoskiej i azjatyckiej. menu jest bardzo rozbudowane: dostaniemy tutaj pizze, pasty, sushi dania z woka, ale także risotto, mieso i ryby, rozmaite zupy, przystawki, a nawet ostrygi (1 szt. od 60 do 120 uah) i homary.

Jakość potraw także spełniła nasze oczekiwania. Dobra pizza na cienkim cieście, na życzenie z dodatkiem parmezanu; porządne sushi, w którym ryby nie trzeba szukać pod mikroskopem, ogromne porcje sałatek i najlepsza we Lwowie zupa Tom Yum podawana w metalowym kociołku z osobną porcją ryżu. Lokal oferuje także spory wybór dobrych herbat.

Podsumowanie

Obiad dla 4 osób wyniósł nas ok. 1000 uah (135 zł). Restauracja działa już dobrych kilka lat, co przy ogromnej rotacji lokali we Lwowie nieźle o niej świadczy.

Myślę, że jest to dobre miejsce na szybki posiłek, jeśli jesteście akurat w tej okolicy, albo dla… rodzin z dziećmi, które uznają tylko pizzę ;) Każdy wyjdzie z obiadu zadowolony.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest