fbpx
lwów wycieczki lwów przewodnik po lwowie elegancki

Elegancki Lwów / 3h

Wycieczki po Lwowie z przewodnikiem:

Elegancki Lwów

Belle Epoque – „Piękna Epoka” – taką był dla naszego miasta okres autonomii galicyjskiej, kiedy Lwów po dziesięcioleciach upadku znów zmienił się w tętniące życiem, eleganckie i nowoczesne miasto. To właśnie wtedy powstały najpiękniejsze pałace i gmachy publiczne we Lwowie. W czasie wycieczki będziesz mieć okazję przespacerować się po głównych promenadach Lwowa i zobaczyć miejsca, w których spędzali czas i tracili pieniądze ówcześni lwowianie.

Nie ominiemy najpiękniejszych wnętrz z epoki i najlepszych przykładów lwowskiej secesji, dowiesz się, ile czasu budowano lwowską Operę, co nazywano najelegantszym meblem w salonie miasta, gdzie są najlepsze do tej pory sejfy bankowe i jak działała fontanna na szampana. Spostrzegawczy mają szansę zobaczyć o drodze dwie, a może nawet trzy podobizny Mickiewicza.

najbliższe wycieczki:

Program:

Opera, hotel Belle Vue, Galicyjska Kasa Oszczędności, pasaż Hausmana, hotel Imperial, Krzywa Lipa, Kasyno Szlacheckie (w miarę możliwości zwiedzanie wnętrza), Sejm Galicyjski, poczta główna, Lwowska Galeria Obrazów, Ossolineum, pałac Potockich, pasaż Mikolascha i apteka Mikolascha, pomnik Mickiewicza, hotel George. Możliwa przerwa na kawę w lokalu w stylu epoki.

Każda wycieczka jest unikalna – program może ulec zmianom.

dzieci do lat 13 towarzyszące rodzicom – gratis.

bilety wstępu: ok. 40 uah/os.

dodatkowe koszty: kawa i ciastko;

Zamówienia indywidulane:

Cena: 180 zł (pn-cz), 240 zł (pt-nd)

Ustal termin i zamów >

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest