fbpx
lwów wycieczki lwów przewodnik po lwowie stare miasto

Stare Miasto / 3 h

Wycieczki po Lwowie z przewodnikiem:

4 dzielnice średniowiecznego Lwowa

W czasie wycieczki zobaczysz Rynek i najciekawsze kamieniczki na nim, dowiesz się, dlaczego średniowieczne miasto było podzielone na 4 dzielnice, zwiedzisz dwie katedry, dowiesz się, gdzie stała i gdzie się podziała najpiękniejsza lwowska synagoga, kto w handlu był lepszy niż Żydzi i skosztujesz kawy po ormiańsku. Zobaczysz cudowny obraz, przed którym składał śluby Jan Kazimierz, poznasz historię Greka, który we Lwowie stał się milionerem i Węgra, który spoczął w kaplicy godnej królów. Dowiesz się, który król polski urodził się we Lwowie, który zmarł, a który… się zakochał.

najbliższe wycieczki:

Program

(może ulec drobnym zmianom):

Ratusz, Rynek – kamienice Bandinellich, Czarna, Królewska, Szolc-Wolfowiczów i pałac arcybiskupi, apteka-muzeum, katedra łacińska i Kaplica Boimów, księgarnia Gubrynowicza z popiersiami poetów polskich, ulica Ormiańska, zaułek z sądem i bankiem ormiańskim, katedra ormiańska, pozostałości dzielnicy żydowskiej – „przestrzeń synagog”, wejście do łaźni rytualnej, budynek kahału, cerkiew prawosławna z dzwonnicą Korniakta; pozostałości murów miejskich, pomnik Fedorowa, stary tramwaj. 

dodatkowe koszty:

– bilety wstępu: 50 uah/os.

– kawa, ciastko – opcjonalnie;

dzieci do lat 13 towarzyszące rodzicom – gratis.

Zamówienia indywidualne:

Cena: 180 zł (pn-cz), 240 zł (pt-nd)

Ustal termin i zamów >

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Dzień dobry! Intersuje mnie wycieczka dla 2 osób w poniedziałek 24.06.2019. Czy możecie Państwo coś zaproponować?

Super wycieczka. Kasia nie zanudza suchymi faktami – opowiada ciekawe historie, które cudownie wprowadzają w atmosferę starego Lwowa. Polecam i gwarantuję ciekawie spędzony czas!

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest