Stare Miasto / 3 h

Wycieczki po Lwowie z przewodnikiem:

4 dzielnice średniowiecznego Lwowa

W czasie wycieczki zobaczysz Rynek i najciekawsze kamieniczki na nim, dowiesz się, dlaczego średniowieczne miasto było podzielone na 4 dzielnice, zwiedzisz dwie katedry, dowiesz się, gdzie stała i gdzie się podziała najpiękniejsza lwowska synagoga, kto w handlu był lepszy niż Żydzi i skosztujesz kawy po ormiańsku. Zobaczysz cudowny obraz, przed którym składał śluby Jan Kazimierz, poznasz historię Greka, który we Lwowie stał się milionerem i Węgra, który spoczął w kaplicy godnej królów. Dowiesz się, który król polski urodził się we Lwowie, który zmarł, a który… się zakochał.

 

Program

(może ulec drobnym zmianom):

Ratusz, Rynek – kamienice Bandinellich, Czarna, Królewska, Szolc-Wolfowiczów i pałac arcybiskupi, apteka-muzeum, katedra łacińska i Kaplica Boimów, księgarnia Gubrynowicza z popiersiami poetów polskich, ulica Ormiańska, zaułek z sądem i bankiem ormiańskim, katedra ormiańska, pozostałości dzielnicy żydowskiej – „przestrzeń synagog”, wejście do łaźni rytualnej, budynek kahału, cerkiew prawosławna z dzwonnicą Korniakta; pozostałości murów miejskich, pomnik Fedorowa, stary tramwaj. 

Zamówienia indywidualne:

Cena: 180 zł

 

dodatkowe koszty:

– bilety wstępu: 50 uah/os.

– kawa, ciastko – opcjonalnie;

Ustal termin i zamów >

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available
0 0 vote
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Dzień dobry! Intersuje mnie wycieczka dla 2 osób w poniedziałek 24.06.2019. Czy możecie Państwo coś zaproponować?

Super wycieczka. Kasia nie zanudza suchymi faktami – opowiada ciekawe historie, które cudownie wprowadzają w atmosferę starego Lwowa. Polecam i gwarantuję ciekawie spędzony czas!

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest