fot. sweet mandy kay/flickr
fot. sweet mandy kay/flickr

lwowska Bridget Jones

Była u nas Inna.

Inna mogłaby być popularniejsza niż Bridget Jones, tak twierdzi Wasyl.

A to za sprawą swoich historii miłosnych. Za każdym razem, kiedy się widzimy, okazuje się, że w międzyczasie miała jakieś przygody. Jak tyle rzeczy może się zdarzyć jednej (prawdziwej, nie fikcyjnej) osobie? A ma dopiero 23 lata.

Tym razem stała na przystanku, właśnie uciekła jej marszrutka, do pracy już spóźniona. A tutaj ni z tego, ni z owego podjeżdża samochód, i zapraszająco otwierają się drzwi. Ale oddajmy głos Innie:

„Myślałam, że to któryś z sąsiadów jedzie do pracy i chce mnie podwieźć. Wsiadłam. Zamknęłam drzwi. I wtedy dopiero popatrzyłam na kierowcę. I to już nie pierwszy raz się tak nacięłam. No nie znam tego faceta, absolutnie, pierwszy raz w życiu go widzę. Ale nic, kulturalny, lekarz, wyglądał na 53 lata, jak się potem okazało, ma 43. Odwiózł mnie do biura, powiedział, że codziennie jeździ do pracy i może mnie wozić, więc wymieńmy się numerami telefonów.
Zadzwonił następnego dnia – nie odebrałam. Zadzwonił kojenego – nie odebrałam. Na trzeci dzień myślę sobie: czego ja się boję? Odebrałam. – Halo? – Inno? Co to znaczy? – Co znaczy? Gdzie? Jak? – Dlaczego nie odbierasz? Chciałem Cię zaprosić na kawę.
Aha, myślę sobie.
– A PO CO chciałeś mnie zaprosić na kawę?
Cisza. Faceci zazwyczaj w takich sytuacjach mówią, że żeby porozmawiać. Ten milczy. Nie wie, co odpowiedzieć. W końcu odzyskał mowę.
– No jak tak.. bezpośrednio… ja tylko.. a w ogóle… a poza ty stoję u Ciebie pod biurem.
Tak. On pod biurem, ja w biurze sama, światło zapalone.
– Dobrze, niech będzie kawa. Już zamykam i wychodzę.
„.

Na kawie jakoś przypadkiem przyplątał się kolega szkolny lekarza, który cały czas był przekonany, że Inna jest jego (lekarza) kochanką. Bo facet ma żonę i dzieci.

Skończyło się tak, że oni się uraczyli sporą ilością wódeczki, a ona na wszelki wypadek zostawiła ich we własnym towarzystwie i poszła.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest