Praha. Restauracja i enoteca
4.9Wynik ogólny
wystrój
obsługa
kuchnia
ceny
Ocena czytelników 0 Głosów

Praha to restauracja, która we Lwowie działa już od dłuższego czasu, ale niedawno przeszła remont i zmianę stylu, co zakładowi wyszło na lepsze. Nie dostaniemy tu już słynnego czeskiego „utopenca”, czyli parówki w occie, jest za to spory wybór dań kuchni europejskiej, a do tego pokaźna enoteca. 

Praha. Wnętrze

Wnętrze urządzono w modnym obecnie stylu loft, ale dodatki drewna i kolory sprawiają, że jest ono przytulne. Na parterze zakład oferuje dwie spore sale i jeszcze jedną w piwnicy; jest także ogródek, który wychodzi na ulicę Kurbasa. Osobne wejście prowadzi z ul. Hnatiuka do dobrze zaopatrzonego sklepu z winami, który jest połączony z salą restauracyjną. Posiedzieć można zarówno na miękkich kanapach, jak i na stołkach barowych przy wysokim stole. 

Motywem przewodnim wystroju są butelki po winie, z których zrobiono nawet serwetniki. Wnętrze uzupełniono o ciekawe grafiki i plakaty z okresu modernizmu. 

Praha. Obsługa

Obsługa jest sprawna i sympatyczna, co prawda z naszego zamówienia (grupa 7 osobowa) kelnerka zapomniała o piwie, ale po przypomnieniu przyniosła je błyskawicznie. Najdłużej czekaliśmy na steaki – około pół godziny. 

Kuchnia w restauracji Praha we Lwowie

Kuchnia także spełniła oczekiwania, przede wszystkim idealny steak. Rozczarowaniem był tylko tatar z tuńczyka, który słabo doprawiony wyszedł mdły i nieciekawy. Plusem jest funkcjonujący przy restauracji sklep z winami, gdzie można nabyć butelkę do kolacji, posiłkując się fachową poradą. W ofercie jest także kilka godnych polecenia ukraińskich win, między innymi moje ulubione Odeskie Czarne. 

Podsumowując, lokal zaprezentował się z bardzo dobrej strony, zarówno jeśli chodzi i kuchnię, obsługę, jak i o wnętrze. Rachunek za kolację dla 7 osób (2 dzieci), z jedną butelką wina wyniósł ok. 3700 uah (ok. 80 zł/os.)

adres: Hnatiuka 8

 

 

dodaj do notanika
otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send