fbpx

Restauracja „Nad Cukiernią”

wystrój
10
obsługa
10
kuchnia
10
ceny
10
Reader Rating3 Votes
5
10

Zapewne wiele osób kojarzy znakomitą lwowską cukiernię o zaskakującej nazwie „Cukiernia” przy ul. Starojewrejskiej. Pół roku temu na piętrze nad Cukiernią otwarto także restaurację. Nazywa się „Nad Cukiernią” :)

W zeszły weekend wybraliśmy się tam spontanicznie ze znajomymi, i, muszę przyznać, że lokal bardzo się nam spodobał. 

Wystrój

Lokal składa się z dwóch sal urządzonych w klasycznym stylu, połączonych szerokimi, przeszklonymi drzwiami. Jasna podłoga na wysoki połysk dodaje wrażenia przestronności, choć restauracja jest niewielka – mieści niecałe 40 osób. Dużo zieleni i żywe kwiaty stwarzają ciepłą atmosferę. Projektant nie bał się odważnych rozwiązań – tapeta w egzotyczne kwiaty na… suficie czy kolorowe obramienia okien sprawiają, że wnętrze jest niebanalne. Zadbano o detale, jak zabytkowy zegar czy porcelanowa umywalka. Dodatkowy plus za oryginalną stolarkę okienną. Malutki minus za bardzo blisko siebie ustawione stoliki. 

Obsługa

Mimo, iż było nas dziewięcioro, i była sobota wieczorem, a restauracja była niemal pełna, szybko zestawiono dla nas stoliki i doniesiono dodatkowe krzesło. Kelnerzy byli uprzejmi, a składanie zamówienia przebiegło sprawnie. Zamówiliśmy kilka przystawek i dania główne, desery oraz dwie butelki wina i lampkę koniaku. 

Nie patrzyłam z zegarkiem w ręku, jaki był czas oczekiwania, ale nie zdążyliśmy się znudzić, ani zniecierpliwić, przystawki przyniesiono szybko, a dania główne niedługo po nich i prawie wszystkie jednocześnie. Warto dodać, że dziesięcioosobowa grupa nie wszędzie we Lwowie może liczyć na szybką obsługę. 

Kuchnia

Wszystkim nam bardzo smakowało. Moim zdaniem na wyróżnienie zasługują pasztet drobiowy, tatar, królik po karpacku i sałatka z rostbefem. W zasadzie do niczego nie można było się przyczepić, może poza kompotem z suszu, który była nieco „cienki” w smaku. Można się za to było nasłuchać pochwał nad poszczególnymi daniami.

Ceny

Rachunek na 9 osób wyniósł 3800 uah, z czego 1300 – alkohol. Średnio 280 uah na osobę za samo jedzenie, czyli ok. 40 zł. Nie jedliśmy dużo, a część grupy stanowiły dzieci. Restauracja plasuje się gdzieś w średniej kategorii cenowej, jeśli chodzi i Lwów. 

Czy warto?

Pierwsze wrażenie na pewno jest bardzo pozytywne i jest to lokal, do którego chętnie wrócę. W 100% godny polecenia, dostaje ode mnie 5 gwiazdek. 

Zapraszam Was również do komentowania oraz oceniania.

Adres:

Starojewrejska 3

 

 

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest