Ukraińskie statystyki wyglądają coraz gorzej, do czego walnie przyczynia się Lwów. Nie ma zgody między premierem a naczelnym lekarzem kraju, bo pierwszy uważa, że Ukraina weszła w drugą falę epidemii, a drugi, że wciąż jest w pierwszej. Kwarantannę przedłużono do 31 lipca. Obecny wskaźnik to 57 chorych na 100 tys. mieszkańców.

Badania socjologiczne wykazały, że tylko 10% Ukraińców nadal siedzi w domu. Reszta wychodzi, a 40% – kilka razy dziennie. Jednym z naruszających kwarantannę jest prezydent Zelenski, który ze swoimi współpracownikami (w tym Z naczelnym lekarzem) poszedł do kawiarni. Wszyscy dostali mandaty po 17 tys. uah – za wyłączeniem samego prezydenta. Sąd Najwyższy rozpatruje teraz kwestię, czy prezydenta można ukarać mandatem. Tymczasem przepadł słuch o prezydentowej, która leczy się (?) od koronawirusa w szpitalu. Po prostu przestali odpowiadać na jakiekolwiek pytania o nią.

Polska odwołała loty na Ukrainę do końca czerwca, tymczasem Ukraina otworzyła granicę. Przyjeżdżających z Polski na razie nie obowiązuje kwarantanna, wymagane jest tylko ubezpieczenie od kosztów leczenia koronawirusa. Do Lwowa przyleciał samolot z Gdańska, ale na razie nie będzie regularnych rejsów. Pod koniec czerwca wznowiono też ruch kolejowy miedy Lwowem a Kijowem i Odessą.

We Lwowie, gdzie codziennie przybywa ok. 200 chorych, wznowiono pracę restauracji, jednak pod warunkiem, że wewnątrz będzie przebywać nie więcej, niż 10 osób.

Ognisko zachorowań wykryto wśród celników obsługujących zachodnią granicę – nic dziwnego, bo stoją tam codziennie wielogodzinne kolejki, granicę przekraczają setki ludzi, głównie Ukraińców jadących do Polski do prac sezonowych. W lwowskich szpitalach miejsca przeznaczone dla chorych na koronawirusa są prawie wszystkie zajęte. Jednak badania socjologiczne mówią, że gdyby istniała szczepionka, i zaproponowano ja Ukraińcom bezpłatnie, połowa by odmówiła.

dodaj do notanika

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz

Podobno można już wjechać na Ukrainę – niestety po powrocie trzeba by się poddać kwarantannie, więc na razie wciąż to pozorna możliwość :(

otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send