L'amour de trois. Naleśniki, wino, kino
4.5Wynik ogólny
wystrój
obsługa
ceny
Ocena czytelników 0 Głosów

Zupełnie nowy lokal na mapie Lwowa – L’amour de trois. Restauracja oferująca lekki francuski dejeuner, głównie wymyślne naleśniki.

L’amour de trois. Wystrój

Restauracja składa się z kilku sal o różnym klimacie. Możemy tu posiedzieć przy barze, na parapetach, na miękkich pluszowych kanapach, przy szerokim drewnianym stole, a nawet… przy wannie. Ogółem jest przytulnie i każdy znajdzie tu dla siebie kącik, czy na lunch z przyjaciółmi, czy na romantyczną randkę. Wnętrza uzupełniają akcesoria i fotosy kinowe. W tle leci muzyka, ale z jakiegoś powodu nie francuska, co moim zdaniem podkreśliłoby jeszcze charakter lokalu. Nowa koncepcja zamieniła działającą tu dawniej francuską restaurację Vintage Nouveau, i wyszło to bardzo, bardzo na plus.

Obsługa

Jest miło i szybko – na dania czekaliśmy ok. 20 minut. W sali bliżej baru nie było problemu ze złapaniem kelnerki, nie wiem, czy podobnie jest w dalszych zakamarkach restauracji. Co tydzień we czwartek, o 20.00 w restauracji odbywają się darmowe wieczory filmowe.

Kuchnia

Jak wspomniałam, w menu znajdziemy przede wszystkim rożne rodzaje naleśników. Nie są to jednak zwykłe naleśniki z serem czy mielonym mięsem z rosołu ;) a małe kulinarne arcydzieła, które zaskakują połączeniami smakowymi, jak choćby banan+kurczak curry. Zaskakująca może być też cena – ponad 200 uah za naleśnik, ale w istocie otrzymujemy pełnoprawne drugie danie. Z wypróbowanych przez nas doskonały był szpinakowy naleśnik z fasolką oraz delikatną i soczystą polędwicą. Deserowe pancake z jagodami – trochę zbyt słodkie. Oprócz naleśników można tu zjeść śniadania, sałatki („bowl”) czy zupy, w tym słynną francuską zupę cebulową, która niestety była tylko daleką krewniaczką tej, którą mieliśmy okazję jeść we Francji. Na plus – dobra kawa.

Bar oferuje koktajle inspirowane hitami światowego kina.

Rachunek za obiad dla 4 osób (plus jeden deser, bez alkoholu) wyniósł niecałe 1000 uah (130 zł).

adres:

Ul. Starojewrejska 25/27

https://www.facebook.com/lamourdetroiscafe/

dodaj do notanika

12
Dodaj komentarz

1 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
(L)eopolis

O, widzę że Pani Kasia, „żeby nie robić niepotrzebnego zamieszania” podała obcobrzmiący adres, to ja zrobię nieco zamieszania i podkreślę, że knajpa mieści się przy ul. Boimów noszącej obecnie ukraińską nazwę Starojewrejska.

Ale wielki plus dla Pani Kasi za stanowczość i konsekwencje. Skoro zadeklarowała, że nie będzie podawać polskich adresów przy okazji opisywania knajp – to nie podaje. Szacun :)

Niemniej ogólnie świetną robotę Pani tu wykonuje, Pani Kasiu. To moje ulubione miejsce w internecie :)

otwórz notatnik

notatnik

skasuj listę info

Teraz możesz zebrać swoje ulubione miejsca, opisywane przeze mnie, w na jednej liście.
Z pewnością ułatwi to planowanie podróży do Lwowa!

Lista będzie nadal dostępna przy kolejnych wizytach z tego samego komputera, nawet bez logowania. zamknij
wyślij na e-mail... udostępnij na Facebook... widok mobilny

Send your list to a friend

FROM: (Your email): TO: (Your friend's email): Your message:
Send