fbpx

L’amour de trois. Naleśniki, wino, kino

wystrój
9
obsługa
9
8.6
ceny
8.6
Reader Rating0 Votes
0
8.8

Zupełnie nowy lokal na mapie Lwowa – L’amour de trois. Restauracja oferująca lekki francuski dejeuner, głównie wymyślne naleśniki.

L’amour de trois. Wystrój

Restauracja składa się z kilku sal o różnym klimacie. Możemy tu posiedzieć przy barze, na parapetach, na miękkich pluszowych kanapach, przy szerokim drewnianym stole, a nawet… przy wannie. Ogółem jest przytulnie i każdy znajdzie tu dla siebie kącik, czy na lunch z przyjaciółmi, czy na romantyczną randkę. Wnętrza uzupełniają akcesoria i fotosy kinowe. W tle leci muzyka, ale z jakiegoś powodu nie francuska, co moim zdaniem podkreśliłoby jeszcze charakter lokalu. Nowa koncepcja zamieniła działającą tu dawniej francuską restaurację Vintage Nouveau, i wyszło to bardzo, bardzo na plus.

Obsługa

Jest miło i szybko – na dania czekaliśmy ok. 20 minut. W sali bliżej baru nie było problemu ze złapaniem kelnerki, nie wiem, czy podobnie jest w dalszych zakamarkach restauracji. Co tydzień we czwartek, o 20.00 w restauracji odbywają się darmowe wieczory filmowe.

Kuchnia

Jak wspomniałam, w menu znajdziemy przede wszystkim rożne rodzaje naleśników. Nie są to jednak zwykłe naleśniki z serem czy mielonym mięsem z rosołu ;) a małe kulinarne arcydzieła, które zaskakują połączeniami smakowymi, jak choćby banan+kurczak curry. Zaskakująca może być też cena – ponad 200 uah za naleśnik, ale w istocie otrzymujemy pełnoprawne drugie danie. Z wypróbowanych przez nas doskonały był szpinakowy naleśnik z fasolką oraz delikatną i soczystą polędwicą. Deserowe pancake z jagodami – trochę zbyt słodkie. Oprócz naleśników można tu zjeść śniadania, sałatki („bowl”) czy zupy, w tym słynną francuską zupę cebulową, która niestety była tylko daleką krewniaczką tej, którą mieliśmy okazję jeść we Francji. Na plus – dobra kawa.

Bar oferuje koktajle inspirowane hitami światowego kina.

Rachunek za obiad dla 4 osób (plus jeden deser, bez alkoholu) wyniósł niecałe 1000 uah (130 zł).

adres:

Ul. Starojewrejska 25/27

https://www.facebook.com/lamourdetroiscafe/

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

O, widzę że Pani Kasia, „żeby nie robić niepotrzebnego zamieszania” podała obcobrzmiący adres, to ja zrobię nieco zamieszania i podkreślę, że knajpa mieści się przy ul. Boimów noszącej obecnie ukraińską nazwę Starojewrejska.

Ale wielki plus dla Pani Kasi za stanowczość i konsekwencje. Skoro zadeklarowała, że nie będzie podawać polskich adresów przy okazji opisywania knajp – to nie podaje. Szacun :)

Niemniej ogólnie świetną robotę Pani tu wykonuje, Pani Kasiu. To moje ulubione miejsce w internecie :)

Pani Kasiu, Konsulat RP we Lwowie miesci się przy ul. Św. Zofii pomiędzy Poniatowskiego a Pułaskiego, a ten hotel na Gródeckiej. Z dworców autobusowych kojarzę przede wszystkim ten przy Alei Focha pod Dworcem Głównym. Raz korzystałem z dworca przy Stryjskiej, ale to już nie wyglądało na przedwojenne tereny Lwowa. To ten jest nr 2?

Ukraińskim taksówkarzom, żeby nie pomieszać im zmysłów, trzeba podać następujące adresy – kolejno: Franki 108, Gródecka 95A i Stryjska 109 .

Proste.

:)

Tak, ale podając adresy mieszczące się w ramach polskiego przedwojennego Lwowa również nie należy unikać naszych polskich nazw . O ileż sympatyczniej się czyta się info: „knajpa zlokalizowana jest przy Starojewrejskiej 25/27, to jest przy dawnej ulicy Boimów”. Tylko pięć słów a jaka różnica. Dla Polaków to bardzo ważne. My (a przynajmniej ja i wszyscy, których znam), kiedy odwiedzamy Lwów , chodzimy tam po Wałach Hetmańskich, a nie Prospekcie Swobody, po Sapiehy, a nie Bandery i po Lwowskich Dzieci, a nie Bohaterów UPA, po Akademickiej, a nie Prospekcie Szewczenki itd…

A że pozmieniano też dawną numerację ulic, więc w pewnych okolicznościach znajomość współczesnego nazewnictwa jest oczywiście niezbędna. Np. Zbigniew Herbert przyszedł na świat w kamienicy przy Łyczakowskiej 6, a przedmiotowa kamienica ma dziś numer 55 – i oczywiście trzeba to wiedzieć, żeby trafić pod odpowiedni dom. Obecna Gródecka też ma inna numeracje, a do tego wchłonęła dawną Kaźmierzowską, więc żeby taksówkarz nas tam zawióżł (np. do tego hotelu Edem) na pewno warto znać współczesny adres.

Walentynkowo całuję rączki!

:)

Pani Kasiu, faktycznie mój błąd – Zbyszek Herbert przyszedł na świat przy Łyczakowskiej 20, a nie (przepraszam) 6 – obecnie numer 55 (literatura źródłowa „Herbert” Jacek Łukasiewicz z serii „A to Polska właśnie”). Ulica przed Herbertem i teraz nazywa się tak samo. Ale nie zawsze tak było. Za sowietów nazywała się inaczej, prawda? A to zmienianie numeracji ulic to stary komunistyczny zabieg, żeby zakłócić ewentualne późniejsze roszczenia majątkowe do odzyskania prywatnej własności. Nie wiedziała Pani o tym tyle lat mieszkając we Lwowie?

Oczywiście, niech sobie Pani pozostanie przy swojej formie.

Moim zdaniem to zwykła głupota.

Np. Polska Szkoła Dziesiątka. Przy jakiej jest ulicy? Przy Bandery dla Pani, czy Sapiehy? I to normalne, że do budynku tej szkoły przybito tablicę upamiętniającą bandytę suchewycza?

Mamy swój polski Lwów i swoje w nim adresy.

Skoro Pani myśli inaczej, to naprawdę nie wiem dlaczego wspierają Panią nasi wspólni znajomi.

Młody, nie szalej. I więcej respektu dla Pani Kasi zalecam. Pani Kasia dobrze sobie daje radę sama, a jeżeli jest mowa o jakimkolwiek wsparciu, to jest to nieustające wsparcie duchowe.
Przeczytawszy tu wpisy z paru tematów czuję się nieco „wywołany do tablicy”. W najnowszej biografii Herberta autorstwa Andrzeja Franaszka jest podany adres ich kamienicy, przy Łyczakowskiej 55 – str. 55 tejże książki. Problem w tym, że faktycznie są grube rozbieżności. Ja też słyszałem, albo gdzieś czytałem o Łyczakowskiej 6, a książkę o której pisze młody mam również – i tam faktycznie pada adres Łyczakowska 20. No cóż – serio nie wiem jak jest i skąd taki rozstrzał danych.
Kasiu, pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję na jak najszybsze spotkanie.
Bardzo mnie już brakuje Lwowa, no i moje dzieciaki nie mogą się tego wyjazdu doczekać.

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest