Pracownia czekolady

Ostatnio jedną z największych atrakcji Lwowa stało się odwiedzanie różnorakich zakładów oferujących gościom czekoladę – czy to na wynos, czy na miejscu. Zaczęło się to właśnie od Pracowni Czekolady, która zdobyła sobie tak wielką popularność, że otworzyła już filię w Krakowie.

Jest to niewielka kawiarenka, w której można napić się gorącej czekolady, kawy lub herbaty. W środku jest bardzo niewiele miejsca, trochę więcej gości zakład może przyjąć latem, kiedy funkcjonuje ogródek letni. Mimo to, wnętrze nie ma nic wspólnego z kameralną atmosferą. Po pierwsze, przewalają się wręcz przez nie tabuny wycieczek pragnących skosztować słynnej lwowskiej czekolady (jeśli na lwowskiej starówce zobaczycie kolejkę, to będzie to najprawdopodobniej właśnie kolejka do Pracowni Czekolady), po drugie, przez wnętrze kawiarni prowadzi droga do sklepu z czekoladkami, który znajduje się nad kawiarnią.

Niewątpliwie jednak oferuje on wyroby wysokiej jakości, a to dlatego, że słynna lwowska czekolada jest naprawdę czekoladą belgijską. Pralinki sprzedawane są na sztuki, można samemu skomponować sobie bombonierkę, którą opakują nam w pudełko z lwowskim motywem.

Adres: ul. Serbska 3

Ceny: kawiarnia – średnie; sklep – wysokie;

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest