lwow.info

punkty widokowe: hotel Dniestr

Lwów dzięki swojemu malowniczemu położeniu na wzgórzach obfituje w punkty widokowe. Najbardziej znanym jest oczywiście Wysoki Zamek, serwowany w programie wycieczkom. Co jednak, jeśli nie mamy ochoty lub zdrowia na dłuższą pieszą wycieczkę, nie lubimy wspinać się po schodach lub nie sprzyja temu pogoda? Żaden problem, wystarczy wybrać inne miejsce z którego można spojrzeć na Lwów z góry.

Dziś chcę Wam zaproponować jedno z moich ulubionych – kawiarnię na ostatnim piętrze hotelu Dniestr. Za cenę kawy lub herbaty (20-30 hr, można też coś zjeść) roztacza się przed nami wspaniała panorama centrum miasta z górującym nad nim Wysokim Zamkiem, sięgająca od rogatki żółkiewksiej do krańców Łyczakowa. Wschodu słońca tu nie zobaczymy, ale można przyjść o zmroku, kiedy miasto przybiera wieczorową szatę. Z okien klatki schodowej jest widok na stronę południowo-zachodnią: kościół św. Elżbiety i gmach politechniki, a prawdziwy „bonus” jest z okienka w toalecie: najpiękniejszy we Lwowie widok na katedrę św. Jura!

Dzieci

Mogą obserwować miasto przez lunetę, która jest do dyspozycji gości.

dojazd:

ul. Matejki 6, niedaleko od Politechniki Lwowskiej (tramwaje 1,2,9,10) i pl. św. Jura (niedługo ma tamtędy jeździć trolejbus). Można też dojść pieszo z centrum przez park I. Franki.

czynne: od godz. 15.00 do 23.00, w weekendy od 12.00

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Pinterest